Ландшафтний дизайн


Ландшафтний дизайн

Компанія «Захід-Мастерфайбр» надає послуги в області ландшафтного дизайну і озеленення приватних садів і громадських територій в Івано-Франківську, області та інших областях Західної України.

36

 Ландшафтний дизайн – це комплекс прийомів з озеленення та благоустрою території.

Озеленення території передбачає створення середовища, із застосуванням природних компонентів (рослин). Фахівці з озеленення території розраховують алгоритм посадки одиночних рослин і груп, підбирають оптимальні по всім біологічним параметрам місця на ділянці, комбінують живі огорожі і ширми, формують алеї, декоративні клумби і поляни, здійснюють догляд за рослинами.

Благоустрій території – це створення систем комунікацій, влаштування водойм, майданчиків, прокладка доріжок, установка огорож і т. п. роботи. Благоустрій території направлений на створення максимально комфортних умов перебування людини.

 

        Часто застосовні елементи озеленення:

Газон – це природний трав’яний покрив, який є фоном для посадок, гармонізації навколишнього простору і створення монолітного ландшафту.

Посадка рослин. При посадці необхідно створити для кореневої системи оптимальні ґрунтово-агрохімічні умови, підготувати місце для посадки рослин, при необхідності замінити існуючий ґрунт на спеціально підготовлений, провести обробку коренів і внести необхідний комплекс добрив.

Посадка дерев і чагарників, як декоративних так і плодових видів, посадка крупномірів. З дерев створюється як великий сад, так і затишний палісадник, з чагарників – жива огорожа різної висоти.

Клумба – з рослин створюють правильні геометричні форми та орнаменти.

Квітники – ділянка, на якій висаджують декоративні рослини. Найчастіше це квіткові рослини, а також декоративні чагарники і невеликі деревця.

Альпійська гірка і рокарій – це поєднання декоративних рослин з каменем, яке відтворює дику природу в саду і уособлює природний гірський ландшафт.

Вертикальне озеленення – застосовується для прикраси будинків, парканів, стін. За допомогою вертикальних рослин можна створити затінену зону відпочинку на веранді, балконі, терасі.

15

Газон

У сучасному ландшафтному дизайні газон є одним з основних елементів. Він несе чимале декоративне навантаження, утворюючи особливий фон для посадок, і робить вплив на мікроклімат. Неабиякою мірою газон створює особливу атмосферу, сприятливий психологічний фон. Ну а для дітей газони як елемент озеленення є екологічним природним майданчиком для ігор.

5

Газон має не тільки декоративне, а й санітарно-гігієнічне значення: затримує пил, очищає повітря, знижує температуру, підвищує вологість.

Газон – це многолітній дерновий покрив, створюваний шляхом вирощування різних сортів трав, переважно родини злакових.

Бажаючи отримати хороший посівний газон потрібно правильно підготувати ґрунт для нього, вибрати відповідну за складом суміш насіння, акуратно і рівномірно їх висіяти і регулярно доглядати.

У сучасному ландшафтному дизайні при благоустрої ділянки існують два основних види газону – це рулонний газон і посівний.

 

Види посівних газонів

 • садово-парковий:

Такий газон являє собою галявину для активного відпочинку. Основні його переваги – стійкість до витоптування і невибагливість утримування.

 • спортивний:

Цей вид газону складається з дернини підвищеної стійкості, як до витоптування, так і до погодних умов. Він вимагає хороших меліоративних властивостей: у вологу погоду на ньому не повинно бути калюж, бруду і надмірного ковзання. Під цей газон обов’язково потрібен дренаж.

 • мавританський:

Для створення цього газону, крім звичайного газонного насіння використовують насіння однорічних і багаторічних рослин.

Мавританський газон – це квітучий луг, який стрижеться всього лише один раз в році, наприкінці літа, після осіменіння квіткових культур або восени. Слід запам’ятати, що на одній і тій же площі може бути влаштований газон тільки з однорічних або ж багаторічних рослин, оскільки спільне їх використання неприпустимо.

 • партерний:

Це самий ефектний газон і в теж час дуже складний у догляді. Партерний газон має ідеально рівну поверхню. Стрижку партерного газону виконують раз на 4 дні і постійно вносять добрива. Цей газон абсолютно не виносить витоптування, але навіть цей серйозний недолік компенсується його ефектним зовнішнім виглядом.

1 (1)

Основні етапи створення посівного газону:

 1. Культивація земельної ділянки.
 2. Видалення бур’янів з ділянки шляхом обприскування гербіцидами.
 3. Ґрунтові роботи і просіювання верхнього шару чорнозему.
 4. Укочування ґрунту перед посівом газонної трави.
 5. Посів газонної трави.
 6. Внесення стартових добрив для газону.
 7. Укочування ґрунту спеціальним катком після посіву газонної трави.

 

Рулонний газон

Якщо Вам потрібен газон негайно, прямо зараз, то – будь ласка! – Немає проблем, Вам доставлять його прямо на ділянку в рулоні, і розстелять в потрібному місці як «живий килим».

Рулонний газон – це натуральний дерновий покрив з багаторічних трав віком 1,5 – 2 роки. Його вирощують в розсадниках за спеціальною технологією, яка дозволяє зрізати щільний дерновий шар не руйнуючи його.

7

Кожен рулонний газон має такі розміри: 0,4 метра в ширину і 2 метри в довжину, висота трав’яного покриву 4-6 см. Щоб укласти рулонні газони, потрібно не більше доби. Рулонна трава позбавлена ​​від бур’янів і шкідників, вона легко приживається на новому місці. Її можна стелити в багатьох місцях, де досить складно виростити траву з насіння. Трава може використовуватися через 2 тижні після укладання.

Укладання рулонного газону повинно бути виконане в один день, щоб зберегти рівномірність газону. Тому важливо розрахувати площу і необхідну кількість рулонів газону для укладання. Після укладання газон може трохи сісти, тому рулони повинні бути з запасом в розмірі 5-10% від загальної площі.

Завдяки тому, що трава вже виросла, вона не вимагає складного догляду. Необхідно тільки вчасно підстригати рулонний газон, поливати та іноді проводити підгодівлю ґрунту.

Також рулонний газон перешкоджає розмиванню ґрунту, оскільки його коріння відрізняються більшою щільністю.

Послідовність робіт з укладання рулонного газону:

 1. Видалення бур’янів.
 2. Вирівнювання та утрамбування ґрунту.
 3. Укладання рулонного газону.
 4.  Укочування і рясний полив газону після укладання.

 

Догляд за газоном

Для того щоб підтримувати газон в доброму стані необхідно дотримуватися кілька простих правил. У більшості випадків газонний покрив псується від недостатнього або поганого догляду. Часто між стрижками траві дають занадто відрости, і газон набуває непрезентабельний вигляд. Якість газонного матеріалу страждає тоді, коли під час рідких і нечастих підстригань, траву стрижуть занадто низько. Газонне покриття може зіпсуватися, якщо не підгодовувати траву, поливати не вчасно або не полоти бур’яни.

 

Оформлення газону

На тлі газону яскраво проявляються забарвлення і форма квітів в одиночних і групових посадках, окремо лежачі камені, красиво квітучі чагарники, групи рослин і декоративні елементи оформлення та озеленення. Висаджені рослини повинні мати ефективні декоративні якості: великі яскраві квітки або гарні листки, бути високими, щоб виділятися на тлі газону як елемента озеленення. Для цієї мети підійдуть багаторічні астільби, півонії, дельфініум, флокси, кущові троянди, ліатріс, ехінацея, мордовник та інші.

Можна висадити кілька груп весняних квітів (нарциси, тюльпани, гіацинти) розташованих на деякій відстані один від одного. Вони стануть яскравими мазками фарби на зеленому тлі.

Дуже непогано виглядають на газоні туї, сосна гірська, ялівець, верба, гортензія, форзиція, спірея та інші. При оформленні намагайтеся підбирати рослини, які б гармоніювали за кольором між собою.

На газоні можна влаштувати клумбу. Зелень стане прекрасним фоном декоративним рослинам. Клумби – це квітники певної геометричної форми. У даний час найбільш поширені круглі, овальні, квадратні форми клумб. Для клумб використовуються як багаторічні, так і однорічні рослини.

Влаштування клумб починається з висадки високих рослин. Потім саджають рослини групами, а вже потім ґрунтопокривні та інші низькорослі рослини. Під час посадки рослин між ними потрібно витримувати певну відстань.

Після посадки рослин, землю розрівнюють і поливають. У всій красі багаторічники в клумбі покажуть себе тільки на 2-3 рік.

Декоративні рослини при озеленення території можна розмістити групами, розмір і кількість рослин залежить від площі газону. Контури посадок рекомендується робити плавними, звивистими і строгими.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA